Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 10:50 Bu haber 2150 kez okundu
 
Üniversitede Hak Gaspı mı Yapılıyor?
NABIZ Haberi
Üniversitede Hak Gaspı mı Yapılıyor?

 

Gümüşhane Üniversitesi kurulduğu günden bu güne belirli kesimler tarafından “Profesör yok” söylemleri ile yer gök inletiyordu. Hizmet süresini tamamlayan, akademik unvan için gerekli şartları taşıyan bazı isimlerin Doçent veya Profesör yapılmadığı iddia edilip bu yönde algı çalışması gerçekleştiriliyordu. İşte bu noktada o dönemlerde açıklama üstüne açıklama yapan bazı kesimler sus pus olmuş durumda.  

Yukarıda bahsettiğimiz minvalde bazı isimlerin profesörlüğü geldiği halde profesör kadrosu açılmadığı için bu haktan yararlanamadığı öğrenildi. Mühendislik fakültesi ile diğer fakültelerde  yaklaşık altı aydır beklemeye alınan bu isimlerin haklarının ne zaman teslim edileceği bilinmezliğini korurken, ilana çıkılmayışının nedeni merak ediliyor.

Bazı bölümlere branşları olmadığı halde belirli isimlerin atamalarının yapıldığı ortadayken hak edenin hakkının teslim edilmeyişi ,Üniversitenin geri gittiği,Öğrencilerin artık tercih etmediği, akademik personelin motivasyonunun düşmesine neden personelin gönülsüzce çalışmak durumunda kaldığı iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitede, Hak, Gaspı, mı, Yapılıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı