Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 11:32 Bu haber 1651 kez okundu
 
Üniversiteden Gelen Mektup…
NABIZ Haberi
 Üniversiteden Gelen Mektup…

Geçtiğimiz hafta Gümüşhane Üniversitesinde bir okurumuzdan bize mektup geldi. Üniversiteden gelen mektupta vatandaş şöyle bir hususun dile getirilmesini istedi. Bizde bu durumu işleyiş açısından doğru bulmadığımızdan dile getirmek istedik. Mektup sahibi, gündem olup konuşulmayan ve yazılmayan birkaç konuda bizlere bilgi verdi.

İŞKUR üzerinden işe alınan elamanlar dahil olmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğünde TYP kapsamında çalışan bir çok mesele hakkında bilgi verdi okuyucumuz. Okurumuzun bu hususlarını çok kez dile getirdiğimiz için son kısmını yazmakla yetineceğiz.

Okurumuz, ”Öğretmenevi Müdürü geçen yıl kendi kurumunda çalışan işçinin iş hakkını fesih ederek yakınını işe aldı. Bunu da yine bu sütunlarımızda yazmıştık. Devam ediyor okurumuz ”Merkez Halit Zarbun Anaokulu yetkilisi ile, Merkez Şehit Murat Akçay İlkokulunda ki yetkililerden biri, kendi eşlerini yine TYP kapsamında işe aldırmışlar. Uzun zamandır da çalıştırıyorlar. 5 kişilik bir istihdam için 300 kişilik bir başvurunun olduğu şehrimizde ihtiyaca göre işe alımlar olsa, Adalet sağlansa daha doğru olmaz mı? Diyerek mektubunu sonlandırıyor. Bizde okurumuzun mektubundan birkaç paragrafı paylaşarak yorumları siz okurlarımıza ve kamuoyuna bırakıyoruz..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Üniversiteden, Gelen, Mektup…,
Yorumlar
Haber Yazılımı