Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 11:15 Bu haber 2423 kez okundu
 
Üniversitemiz Büyük Bir Liseye mi Dönüştürülüyor..!
NABIZ Haberi
Üniversitemiz Büyük Bir Liseye mi Dönüştürülüyor..!

 

Gümüşhane Üniversitesinde akademisyenlerin gittiğini daha önceki nabızlarımızda dile getirmiştik. Uzun zamandır Gümüşhane Üniversitesinde akademisyen, Doçent ve Profesör olan hocalarımız başka üniversitelere gidiyor. Gitmek tabii ki herkesin hakkı. Gidenlerin yerleri de gelen yeni isimler ile doldurulur.

Daha önceden Gümüşhane üniversitesinde profesör sayısı  bir elin parmakları kadar bile değildi. Sayı çok azdı. Kurucu Rektör İhsan Günaydın Hocanın son döneminde profesör olacak bazı isimler, zamanları geldiği halde kadrolarına kavuşamamıştı. Bir ara bu konu Gümüşhane'nin gündemindeydi. Şimdi Üniversitede profesör sayısı yeterince var. Lakin şimdide; İletişim Fakültesi "Psikolog", Sağlık Fakültesi "Ziraatçı",Turizm Fakültesi de" Edebiyatçı" profesörler ile idare ediliyor.

Buna da bir şey demiyoruz. Sadece tek bir şey söylüyoruz. Uzun zamandır üniversitemiz kan kaybediyor. Aynı şartlarda olan üniversiteler arasında öğrenciler şehir tercihi yapıyor. Trabzon’da, Giresun’da aynı puanla inşaat mühendisliği okuyacak bir öğrenci neden Gümüşhane'yi tercih etsin. Onun için Gümüşhane Üniversitesi tercih edilmiyor. Bizim Üniversiteyi tercih ettirebilmemiz için Üniversiteyi kaliteli hale getirmeliyiz. Giden Profesörlerin yerine herhangi bir profesör değil de alanında en iyisi olanları Gümüşhane üniversitesi ile buluşturmalıyız. Gümüşhane'nin yetişmiş kaliteli Profesörlerini ikna edip Gümüşhane Üniversitesine getirmeliyiz. Şu bilinmelidir ki üniversitemizin gelişimi; isminin başına profesör sıfatı eklenmişlerin sayısı ile değil,  başta öğrencilerine olmak üzere Gümüşhane’ye, Türkiye’ye yön verecek çalışmalara atılacak imzalar ile sağlanacaktır.

Mezun verdiğimiz öğrencilerimizin başarıları elbette ki bizim gibi üniversiteleri Türkiye'de sıralamaya sokar. Lakin yapılan araştırmanın, bastırılan kitabın, yazılan makalenin veya çekilen belgeselin sadece ve sadece muhatabı için başarı getirmesi yeterli değildir. Elde edilen başarılar diğer öğrenciler için örnek olmalı, şehrin ve üniversitenin adı hak ettiği yere taşınmalıdır. Unutulmamalıdır ki; Üniversitemizin kaynakları şahısları değil de tüm paydaşları ön plana çıkartmak için kullanılmazsa bir başarıdan söz edilemeyecektir. Sonuç olarak da yakın zamanda Gümüşhane Üniversitesi büyük bir liseye dönecektir.

Bizden söylemesi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitemiz, Büyük, Bir, Liseye, mi, Dönüştürülüyor..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı