Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 11:24 Bu haber 303 kez okundu
 
Uysal’dan Teskereye Ve İşçilere Tam Destek
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hem Teskereye Hem İşçilere Destek Verdi.
GÜNDEM Haberi
Uysal’dan Teskereye Ve İşçilere Tam Destek

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Bugün TBMM'de görüşülecek tezkereye Demokrat Parti olarak olumlu görüşümüzü, destek görüşümüzü ifade etmek isterim." dedi.

Uysal, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Gümüşhane'de Torul ilçesinde esnaf ziyareti yaparak Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir'i makamında ziyaret etti. Torul ilçesinin ardından merkeze bağlı Karamustafa köyünde, Yıldız Bakır Maden Sanayi AŞ tarafından işletilen kurşun-çinko-altın madeni zenginleştirme tesisine gelen Uysal, burada maaşlarını alamadıklarını ve işten çıkarılma tebligatı aldıklarını iddia eden işçilerle ve maden yöneticileriyle bir süre görüştü. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uysal, ülkenin tarihinde yaşamadığı pek çok meydan okumalarla karşı karşıya kaldığını savundu. Uysal, Türkiye'nin gündeminde, TBMM'de Suriye'ye asker gönderme tezkeresi olduğuna işaret ederek, "Bu iklim içerisinde zaman zaman memleketimizi tehditlere varan sözlere muhatap olduğunu görüyor olmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Ama başta densiz ifadelerde bulunan ABD başkanı Trump olmak üzere, Türkiye kendi içerisinde zaman zaman siyasetinde rekabet gütse de devlet, millet, vatan mevzu bahis olduğunda bütün bunları bir kenara bırakır, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının ve hükümetinin her daim yanında olur. İşte böyle bir gündeyiz. Bugün TBMM'de görüşülecek tezkereye Demokrat Parti olarak olumlu görüşümüzü, destek görüşümüzü ifade etmek isterim." diye konuştu.

"Çalışan insanlarımız alın terinin karşılığını alsın"

Olağanüstü gündemlerin yanı sıra il il gezerek insanların dertlerini de dinlemeye çalıştıklarını ifade eden Uysal,  siyasi partilerin aynı zamanda bir hak arama merkezi olduğunu söyledi.Uysal, Karamustafa köyünde, Yıldız Bakır Maden Sanayi A.Ş çalışanlarının mağdur olduğunu aktararak, şunları kaydetti: "Burada da kurulan bu tesisle beraber bir yanda işverenlerin kazancını aldığı öbür tarafta çalışan insanlarımızın alın terinin karşılığını aldığı bir portreyi görmek istiyoruz. Ama aktarılan sıkıntıların bu zamana kadar özellikle işveren buradaki işletmecinin kendi yükümlülüklerini karşılıklı olarak bir akit neticesinde çalışan kardeşlerimize aksattığı, ödemediği, onun dışında bir takım zafiyetler olduğu ortada. Bu zamana kadar bu problemlerini hem yerelde hem Ankara'da, TBMM'de Gümüşhanemizi temsil eden vekillere aktardıklarını ifade ettiler. Ben açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki bizim temel amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Burada çalışan insanlarımız alın terinin karşılığını alsın. Önümüz kış, okullar açılmış. Çocuklarının iaşesini sağlasın, ihtiyaçlarını gidersin ve refah, huzur içerisinde burada hayatiyetlerini devam ettirsinler" dedi.

İşçilerin taleplerini aldıklarını ve takipçisi olacaklarını dile getiren Uysal, taleplerin bakanlıklar, TBMM ve kamuoyuna aksettirme noktasında ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uysal’dan, Teskereye, Ve, İşçilere, Tam, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı