Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 10:53 Bu haber 568 kez okundu
 
Vali Taşbilek Gümüşsu’da
GÜNDEM Haberi
Vali Taşbilek Gümüşsu’da

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Belediyesi’nin şirketi marifetiyle faaliyetlerine devam eden Gümüşsu Fabrikasında incelemelerde bulundu

Merkeze bağlı Tekke köyündeki fabrikada Belediye Başkanı Ercan Çimen, Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen’le birlikte incelemelerde bulunan Vali Taşbilek, fabrika müdürü Yüksel Demir’den üretim süreciyle ilgili bilgiler aldı.

Gümüşhane’nin katma değerli ürünlerinden şifa deposu ve besin değeri çok yüksek olan kuşburnunun değişik çeşitlerinin üretildiği fabrikada ayrıca kızılcık ve alıçtan üretilen ürünlerin de olduğunu kaydeden Vali Taşbilek, “Emeği geçen arkadaşlarımızı başta Belediye Başkanımız Ercan Çimen olmak üzere tebrik ediyorum. Gümüşhanemizin ürünleriyle katma değer oluşturuyorlar. Ellerine sağlık” dedi.

Vali Taşbilek, Gümüşsu’nun Gümüşhane adına bir marka değer olduğunu ve talep görmesinin kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Doğada organik olarak yetiştiği için en saf meyvelerden birisi sayılan ve bir avucunda bir kasa portakala eşdeğer C vitamini bulunan Kuşburnu meyvesinin gen merkezi olarak kabul edilen Gümüşhane, dağlarında Türkiye’de ki 27 tür kuşburnudan 17’sinin doğal olarak yetişmesi nedeniyle ayrı bir öneme sahip.

1974 yılından kurulan ve 2011 yılında ekonomik şartlar nedeniyle kapandıktan 7 yıl sonra Gümüşhane Belediye başkanlığı tarafından satın alınarak Belediye’ye bağlı şirket marifetiyle tekrar üretime başlamıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Taşbilek, Gümüşsu’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı