Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 10:48 Bu haber 556 kez okundu
 
Vali Taşbilek’ ten Köy Okuluna Ziyaret
GÜNDEM Haberi
Vali Taşbilek’ ten Köy Okuluna Ziyaret

Vali Taşbilek’ ten Köy Okuluna Ziyaret

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gençlik Merkezi gönüllüleriyle birlikte “Merkezim her yerde” projesi kapsamında Köse ilçesindeki köy okulunda çocuklarla buluştu.

Vali Kamuran Taşbilek, Gümüşhane'nin en kalabalık köyü olan Salyazı köyündeki ilk ve ortaokulda düzenlenen programda öğrencilerin oyunlarını izledi, onlarla birlikte boya çalışması yaptı ve sınıfları ziyaret ederek öğrencilere hediyeler dağıttı.

Salyazı’ da düzenlenen programa Vali Taşbilek’ in yanı sıra, Köse Kaymakam Vekili, Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, ilgili kurum müdürleri, köy muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

Köyde yaşayan ve taşımalı sistemle okulda eğitim gören öğrenciler hayatlarında ilk defa palyaçolarla birlikte oyunlar oynayıp eğlenme fırsatını bulduğu programda ayrıca bahçeye kurulan mini golf sahasında golf ile tanıştı. Vali Taşbilek, bu eğlenceli dakikaların yanı sıra programa katılan öğrencilere çeşitli tavsiyelerde de bulundu.

Etkinlik öğrenci ve davetlilerin katıldığı Gençlik Merkezi üyelerinin konseriyle son buldu.

Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Vali Taşbilek, proje kapsamında gençlik merkezi gönüllülerinin Salyazı köyündeki okulda okuyan öğrencilere bir umut, bir gülüş, bir sevinç, bir tutam mutluluk ve tebessüm olmak için harekete geçtiğini kaydetti. Taşbilek son olarak, genç gönüllülerin köy okulunda iki günlük yoğun çalışmanın ardından tavana bayrak uygulaması ve okul koridorlarına çocuklara örnek niteliği taşıyan Mevlana, Nasrettin Hoca, Barış Manço gibi değerleri duvarlara işlediğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Taşbilek’, ten, Köy, Okuluna, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı