Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 10:43 Bu haber 1787 kez okundu
 
Valiliğin Koronavirüs Çalışmasına, Sağlıkta Ayak Uydurabilmeli.
NABIZ Haberi
Valiliğin Koronavirüs Çalışmasına, Sağlıkta Ayak Uydurabilmeli.

 

Gümüşhane'de koronavirüs ile ilgili hemen hemen her türlü tedbir alınıyor. Valiliğimiz Sağlık ve İçişleri Bakanlığımızın her türlü duyuru ve yasaklarına uyulması konusunda üzerine düşen görevleri yerine getiriyor. Hatta diyebiliriz ki daha da ileri derecede hassasiyet gözetiyor. Mesela valimiz kahvehanelerde oyunu yasakladığı zaman İçişleri Bakanlığı henüz kahvehaneleri kapatma genelgesi çıkarmamıştı.

Tedbirler alınmasına alınıyor da vatandaşımızın bazılarının vurdum duymazlığı hale devam ediyor. Koyulan yasaklara bazı vatandaşlarımız uymamakta direniyor. Hal böyle olunca da sadece kendi sağlıklarını değil toplumun tüm sağlığını tehlikeye atıyorlar. Türkiye’de bugün (dün)3 ölümün gerçekleştiği koronavirüs ile ilgili önümüzde ki günler daha sıkıntılı geçecek gibi görünüyor

Özellikle Sağlık İl Müdürlüğümüze büyük görevler düşüyor. Sağlık İl Müdürlüğümüz hemen hemen herkes için el ilanları ve broşürler yaptırarak tüm vatandaşlarımıza ulaştırmalı. İşi olmayan vatandaşların bu süreçte evlerinde kalmaları sağlanmalı.

Birde sağlık personeli bu konuda tam bilinçlendirilmeli. Birebir hasta olan kişilerle irtibatta olacak olan onlar. Herhangi bir hastadan Sağlık çalışanları bu virüsü kaparsa hem sağlığımız tehlikeye girer hem sağlık ta sınıfta kalırız. Düşünün böyle bir şey gerçekleşirse, Sağlıkta çok büyük sıkıntılar ortaya çıkar. Şu an itibari ile İtalya bu sıkıntılar ile boğuşuyor. Umarız, Sağlık İl Müdürlüğümüz bu süreci başarılı bir biçimde yönetir. Şimdilik bu kadar yazıyoruz. İnşallah, eskisi gibi her şeyi birbirine bulaştırmaz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valiliğin, Koronavirüs, Çalışmasına,, Sağlıkta, Ayak, Uydurabilmeli.,
Yorumlar
Haber Yazılımı