Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 10:03 Bu haber 1196 kez okundu
 
Virüse Karşı Yürüyen Evinde Kalıyor
Gümüşhaneli Tır Şoförü Volkan Sarı, Corona virüs önlemleri çerçevesinde 'Evde kal' uyarılarına uyarak, Yürüyen Evinde kalıyor.
DİĞER Haberi
Virüse Karşı Yürüyen Evinde Kalıyor

Gümüşhane’nin Karamustafa köyünde yaşayan tır şoförü Volkan Sarı, 5 yıl önce istediği yerde kamp yapabilmek ve doğayla baş başa kalabilmek için 25 bin TL harcayarak eski bir kamyonun kasasını eve dönüştürerek kendisine 12 metrekare genişliğinde 5 yataklı yürüyen ev yaptı. Tüm ülkeyi saran Corona virüs önlemleri çerçevesinde 'Evde kal' uyarılarına uyan, tır şoförü Volkan Sarı doğada kamp yapmak için yaptığı yürüyen evini Korona Virüs ’ten korunmak için köyden uzak bahçelerine park ederek ailesi ile birlikte kalmaya başladı.

25 Bin Liraya Mal Oldu

Sarı, Kamyonun kasasına 2 aylık çalışma sonucu ahşap ev kurdu. Kamyon için 10 bin, ahşap ev için ise 15 bin lira harcama yaparak 25 bin liraya mal ettiği aracı güneş paneliyle aydınlatıyor. Yürüyen Evde 5 kişilik yatak, mutfak dolabı, bir fırınlı soba, 200 litrelik su tankı ve 6 kişilik yemek masası mevcut.

Virüse Karşı Korunuyorlar

5 yıl önce terk edilmiş halde kamyoneti tamir ederek yürüyen eve çeviren Volkan Sarı, Tüm dünyanın Korona virüs ile tebelleş olduğunu belirterek, “Kamyonet kaderine terk edilmiş bir şekilde yatıyordu. Cazip bir rakama bunu aldık ve kendi imkanlarımızla tamir ettik. Doğada kamp yapıyorduk, şimdi ise virüse karşı korunmak için kullanıyoruz” dedi.

Korona virüsün birçok ülkede can kaybına neden olduğunu hatırlatan Sarı, “Bizim ülkemize de bulaştı. Bizde kendimizi Korona virüsten korumak için aracımızı köy dışında ki bahçemize getirdik. Çocuklarımızla beraber konaklıyoruz. İnşallah bu virüsü hep birlikte yeneceğiz” diye konuştu.

‘Doğa Daha Sağlıklı’

Sarı, “Hastalıktan dolayı dış seferlerimizi azalttık. Mümkünse dışarı çıkmamaya ve uzun yol gitmemeye çalışıyoruz. Buraya gelerek kendimizi izole ediyoruz. İmkanı olanlar kendisini doğaya getirsin burada her şey daha sağlıklı. Temel ihtiyaçlarımızı burada karşılıyoruz. Bir tane daha aracım var, onunla merkeze gidip alışveriş yapıp tekrar buraya getiriyorum. Alışverişlerimizi yaparken çok fazla kalabalık bir ortama girmemeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Herkesin tedbirli olması gerektiğinin altını çizen Sarı, zorunlu olmadıkça kimse sokağa çıkmasın diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Virüse, Karşı, Yürüyen, Evinde, Kalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı