Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 11:33 Bu haber 1070 kez okundu
 
Yaban keçisi avına 23 bin lira para cezası
EĞİTİM Haberi
Yaban keçisi avına 23 bin lira para cezası

Yaban keçisi avına 23 bin lira para cezası

Gümüşhane’de yaban keçisi avladığı sırada av koruma ve kontrol ekiplerince suçüstü yakalanan M.E.'ye 23 bin 946 TL para cezası kesildi.

Gümüşhane Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekipleriyle Jandarma ekipleri M.E isimli şahsın yaban keçisi vurduğunu ihbarı üzerine şahsa suçüstü yaptı.

Suçüstü yakalanan ve kaçak avlanan şahıs hakkında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet olarak ve koruma altındaki yaban hayvanını avlamaktan, bin 286 TL idari ve 22 bin 660 TL tazminat olmak üzere toplam 23 bin 946 TL para cezası kesildi. 

DKMP Şube Müdürlüğü yetkilileri, “Koruma ve kontrol çalışmalarında avcılar uzaktan çekim yapan kamera, dron, foto kapanlar ve teleskop ile birlikte takip edilerek kayıt altına alınmaktadır. İlimizde usulsüz avlanmanın önüne geçilmesi, sürdürülebilir avcılığın sağlanması amacıyla av koruma ve kontrol faaliyetlerimiz etkin bir şekilde devam edecek ve av koruma ve kontrol ekiplerimizce gece gündüz demeden 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet eden şahıslara geçit verilmeyecektir” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaban, keçisi, avına, 23, bin, lira, para, cezası,
Yorumlar
Haber Yazılımı