Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 10:47 Bu haber 1077 kez okundu
 
Yaralı yavru kediyi akademisyen ve öğrenciler tedavi etti
GÜNDEM Haberi
Yaralı yavru kediyi akademisyen ve öğrenciler tedavi etti

Yaralı yavru kediyi akademisyen ve öğrenciler tedavi etti

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde sokakta yaralı halde bulunan yavru kedi, Gümüşhane Üniversitesi Şiran Mustafa Beyaz Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından tedavi edildi.

Sokakta yaralı halde buldukları kediyi okula getiren öğrenciler, burada yavru kedinin ilk muayenesini yaptı. Ayağının kırık olduğu anlaşılan yavru kedi, Veterinerlik Bölümü öğretim elemanları Öğretim Görevlisi Deniz Şahin ve Veterinerlik Bölümü öğrencileri tarafından müdahale edilerek alçıya alındı. Bakımı devam eden yavru kedinin, sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi verildi.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Veterinerlik Bölümü öğretim elemanlarımızı ve Veterinerlik Bölümü öğrencilerimizi yaralı halde buldukları yavru kediye müdahale edip, tedavi etmeleri ve gösterdikleri duyarlı davranış örneği nedeni ile kutluyorum. Mesleklerinin gereği olmasının yanı sıra insani duygularla da olaya yaklaşmaları ve bakımını üstlenmeleri, bizler için çok sevindirici, güzel bir haber oldu” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaralı, yavru, kediyi, akademisyen, ve, öğrenciler, tedavi, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı