Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 10:28 Bu haber 1506 kez okundu
 
YAZ TATİLİ BAŞLIYOR
Gümüşhane’de ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde eğitim-öğretim gören 19 bin 506 öğrencinin bugün karne alarak yaz tatiline giriyor.
EĞİTİM Haberi
YAZ TATİLİ BAŞLIYOR

Gümüşhane’de ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde eğitim-öğretim gören 19 bin 506 öğrencinin bugün  karne alarak yaz tatiline girecek.17 Eylül 2018 tarihinde başlayan eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili ise 21 Ocak 2019 yapıldı. 4 Şubat'ta başlayan 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, bugün  sona erecek.

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan Yayımladığı mesajında," 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadık.Bu başarılı ve huzur dolu eğitim öğretim yılının tamamlanmasında bizlere katkıda bulunan başta Gümüşhane Valimiz olmak üzere tüm yerel yöneticilerimize, kurum ve kuruluşlara, basın mensuplarımıza, eğitime gönül vermiş tüm hayırseverlere şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

17 Eylül 2018 tarihinde başlayan eğitim öğretim yılının sona erdiğini, yıl boyunca akıtılan terin, sabrın, gözyaşının ve emeğin semerelerinin hasat mevsimi misali meyvelerini alacaklarını dile getiren Doğan, öğretmenlere şu çağrıda bulundu: “Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz aynı zamanda birer rol modelsiniz. Öğrenciyle birebir göz teması kuran, gönül birliği sağlayan, çocukların ve gençlerin kendisine örnek aldığı eğitim öncülerisiniz. Geleceğin "Büyük Türkiye'si" sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Bilimin ve teknolojinin her alanda hızla yenilendiği günümüzde sizlerin de her alanda donanımlı olmak için alanınızla ilgili fedakâr emeklerinizi can-ı gönülden kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum.”

Karne dönemi ile başlayacak olan tatil döneminde öğrencilerin dinlenmelerini, eğlenmelerini, gezmenin yanında bol bol kitap okumalarını, spor yapmalarını ve bir plan dâhilinde büyüklerini, akrabalarını ziyaret ederek köylerine zaman ayırmalarını öneren Doğan, “Çocuklarımızın sağlıklı, sağlam kişiliğe sahip, kendini ifade edebilen, güçlü bireyler olarak yetişmesini istiyorsak, kıt zamanımızı zorlayıp onlarla birlikte olmalıyız, çeşitli etkinliklerle bilişsel gelişimlerine katkı yapmalıyız. Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırlamış olduğu çocuklarınızla birlikte bu yaz tatilinde güzel anılar biriktirmeniz bazı öneriler hazırladı. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve unutulmaz bir tatil geçirmeniz dileğiyle” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZ, TATİLİ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı