Haber Detayı
06 Kasım 2020 - Cuma 09:56 Bu haber 3056 kez okundu
 
Yemek Davasından Ne Karar Çıkacak?
NABIZ Haberi
Yemek Davasından Ne Karar Çıkacak?

Gümüşhane Devlet Hastanesi ile yemek firması arasında geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlayan yemek soruşturmasının ilk duruşması geçtiğimiz günlerde yapıldı. Gümüşhane Devlet Hastanesi yetkililerinin fazla fatura kesildiğini iddia etmelerine rağmen, firma ise yapılan istek üzerine çıkan yemeklerin fatura edildiğini beyan etmiş ve bu nedenle konu mahkemeye taşınmıştı.

Öğrendiğimiz kadarıyla mahkemeye taşınan bu soruşturmayla ilgili olarak, Hakim daha önce rapor düzenleyen muhakkikten gerekli olan evrakları istemiş, ve evrakların birbirini tutmadığı bilgisi hakim tarafından muhakkike söylenmiş.

Yine öğrendiğimiz kadarıyla yemek firmasının çok fazla dahlinin olmadığı, o günlerde yoğun bakım ünitesinde yatan bir hastaya bile listelerde yemek çıkarıldığı, fakat bu yemek listelerinin faturalarda görünmediği bilgisi olduğu  söyleniyor. 2021 yılının Şubat ayında tekrar görüşülecek olan davada bakalım, nasıl bir sonuç ortaya çıkacak? Bunu da mahkemenin kararı sonrasında kamuoyuyla birlikte paylaşmaya çalışacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yemek, Davasından, Ne, Karar, Çıkacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı