Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 09:31 Bu haber 2905 kez okundu
 
Yeni Hastane Başlamıyor.Eski Hastanede Sorunlar Var.
NABIZ Haberi
Yeni Hastane Başlamıyor.Eski Hastanede Sorunlar Var.

 

Gümüşhane yeni devlet hastanesinin son durumu ile ilgili pek fazla  bir gelişme yok.Yapılması yönünde de bir çalışma yok.Geçtiğimiz günlerde bizim yine gündeme getirdiğimiz "Bu Hastane Bitmez" haberine İl Sağlık Müdürlüğü,"İklim  Şartları Bekleniyor" diye cevap vermişti.

İklim Şartları beklenilmeye devam etsin.Geçtiğimiz günlerde bir STK temsilcisi arkadaşımız hastaneden beni aradı.Annesinin hastalığı nedeniyle hastanede bulunduğunu söyleyen arkadaşımız,hastanede çok büyük sorunlar olduğunun altını çizdi.Göğüs polikliniğin de yatan hastaların ihtiyaçlarını giderebileceği iki adat lavabonun olduğunu bu lavabolardan birinin personel tarafından kullanıldığını ve kapısının sürekli kapalı tutulduğunu diğer lavabonun hem erkek hastalar hem de  bayan hastalar tarafından kullanıldığını söyledi.

Bazı Hastaların klozete oturmak istemediğini ve alt kattaki lavabolara gittiklerini, bununda çok zor olduğunu gözlemlediğini anlattı. Yeni hastanenin açılabilmesi için en erken 2-3 yıl gerekiyor. Peki sağlık hizmeti almak isteyen insanlar 3 yıl daha bu şekilde mi hizmet alacak. Bizler bu sorunu çok önemsiyor ve ilgililerin dikkatine arz ediyoruz. Hastane yönetimin duyarlılığından da şüphe etmiyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Hastane, Başlamıyor.Eski, Hastanede, Sorunlar, Var.,
Yorumlar
Haber Yazılımı