Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 11:18 Bu haber 5950 kez okundu
 
Yıldız’a Kayyum Atansın
GÜNDEM Haberi
Yıldız’a Kayyum Atansın

Yıldız Bakır işletmelerinin işçilerin maaşları ödememesinden dolayı artan tepkiler çığ gibi büyüyor. sorunlarına çare arayan 350 ye yakın maden işçi siyasilerden destek bekliyor.

Üç aydır maaş alamıyorlar

Sorunların artarak devam ettiği Yıldız Maden İşletmeciliği için kayyum seçeneği gündeme geldi. Devletin şirkete el koymasını isteyen işçiler üç aydır maaş alamadıklarını söylediler.

Adım atılmasını bekliyorlar

Koza Maden şirketine yapılan uygulamanın yıldız madden şirketine uygulanmasını talep eden işçiler, çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirterek hacizle karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler. 3 aya yakın bir süredir maaşlarını alamadıklarını söyleyen Yıldız Bakır İşletme personeli mavi yakalılar 2, siyah yakalılar ise 3 aydır maaş alamıyor. 350’e yakın işçi uzun zamandır sorunlar yaşanırken, işçi sorunlarıyla ilgili Gümüşhane’den ne siyasetten ne de STK’dan ses çıkıyor.

 3 aya yakın bir süredir maaşlarını alamadıklarını söyleyen Yıldız Bakır İşletme personeli  işçilerle ilgili hiçbir çözüm üretmeyen STK ve siyasetçilerimiz şehrin sahipsiz olduğunu bir kez daha kanıtladı. Yaklaşık bir haftadır işçiler, çocuklarına okul önlüğü, kitap alamadıklarını, evlerine haciz geldiklerini ve temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını dahi dile getirse de Gümüşhane’den ses çıkmıyor. Sorunların artarak devam ettiği Yıldız Maden İşletmeciliği için kayyum seçeneği artıyor.

350 kişiyi mağdur eden Maden şirketine ya müdahale edilsin yada kayyum atansın. Yetkililerce eksik görülen hususlar gerek görüldükçe devlet tarafından müdahale edilerek kayyum atanıyor. Daha önce Koza Maden şirketinede kayyum atanmıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldız’a, Kayyum, Atansın,
Yorumlar
Haber Yazılımı