Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 11:56 Bu haber 7006 kez okundu
 
Yoğun Bakımlık Oldu
SAĞLIK Haberi
Yoğun Bakımlık Oldu

 Hastanede Tedavi Altına Alınan Hastayı İyileşmeden Taburcu Etmek İstediler

Yoğun Bakımlık Oldu

Gümüşhane Devlet Hastanesinde solunum yetmezliği nedeniyle tedavi altına alınan hasta taburcu edilmek istenirken fenalaşarak yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Hastanın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Sağlığımızın teminatı olan Gümüşhane Devlet Hastanesinde sorunlara her gün bir yenisi daha eklenirken, hasta yakınları da ilgisizlikten dert yanıyor. Geçtiğimiz günlerde bir hastamızın Gümüşhane Devlet hastanesinde kâğıt olmadığı için Efor Testi yaptıramadığını dile getirmiştik. Yaşanılan sorunlarla ilgili olarak yetkililer tarafından açıklamalar yapılmasına rağmen, bu sorunlara bir yenisi daha eklendi.

İlgisizlikten Yakındı

Devlet hastanesinde ismini vermek istemeyen M.K isimli bir hasta yakını yaşlı annesinin ilgisizlik nedeniyle yoğun bakım ünitesinde yattığını ileri sürdü.

Hasta yakını gazetemize yaptığı açıklamada, annesinin solunum yetmezliği nedeniyle hastanede yattığını, doktorun izne çıkacağını belirterek annesinin taburcu edeceğini söylediğini anlattı. Yaşlı annesinin eve gidecek hali olmadığını iddia eden hasta yakını, “Dâhiliye doktoru bana izne çıkacağı için hastayı taburcu edeceğini söyledi. Bende başhekimin yanına giderek annemin eve giderek, evde bakım yapılabilecek bir halde olmadığını söyledim. Başhekim ise bana sen doktordan daha iyi mi bileceksin diye cevap verdi. Bende annemin yanına çıktım. Kız kardeşimle birlikte annemin yürüme ihtimali var mı diye bakmak için sıkıca tuttuk ve ayağa kaldırdık. Annemi ayağa kaldırdığımız da hiçbir şekilde gücü olmadığını anladık ve bu sırada annem daha da kötü oldu. Hemşireler hemen anneme kalp masajı yaptı, yoğun bakıma aldı. Şuan annemin durumu ciddiyetini koruyor. Ben annemin eve gideceği hali olmadığını söylememe rağmen başhekim beni tersledi ve şuan da annemin durumu kritik. Bu olaydan sonra da başhekim beni hiçbir şekilde aramadı, annemin durumunu da sormadı. Hastanede sorunlar bitmiyor, onları Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yoğun, Bakımlık, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı