Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 11:12 Bu haber 1437 kez okundu
 
Yöneticilerimizin Talimatları da İş Yaptırmaya Yetmiyor
NABIZ Haberi
Yöneticilerimizin Talimatları da İş Yaptırmaya Yetmiyor

 

Yaz ayları ve tatil dönemi ile birlikte gurbetçilerin akın ettiği ilimizde kamu kurumlarında işi olanlar, gittiği daireden memnuniyetsiz bir şekilde geri dönmek zorunda kalıyor. En ufak işlemlerde dahi uzun süreli bekleyişler vatandaşın sabrını zorlarken, kurum yöneticilerinin talimatları dahi işin yapılmasında yeterli etkiyi göstermiyor.

Geçtiğimiz günlerde bir köyün ihtiyar heyeti gazetemizi ziyaret etti. Küçük çapta bir işlerinin olduğunun söyleyen heyet yaklaşık bir aydır beklediklerini ve kurumlara gidildiğinde kimsenin kendileri ile ilgilenmediğini de anlattı.

Gazetemizi ziyaret eden heyetten birinin anlattıkları ise oldukça manidardı: “2007 yılında bir devlet kuruluşunda görevliyken kurum müdürünün değiştiğini ve yeni müdürün kendi birimlerini ziyaret ettikten sonra birim yetkilisine dönerek ‘Şu adreste bir sıkıntımız var, beş dakikalık bir iş. Bunu çöz’ diye talimat verdi. Talimattan sonrada birimden ayrıldı. Aradan altı ay geçtikten sonra kurum müdürü, birim müdürünü arayarak ‘Altı ay önce size bir talimat verdim. Bu iş ne oldu’ diye sordu? Birim amiri de ‘Müdürüm unuttum’ diye cevap verdi. Bunun üzerine müdür, ‘Benim dediğimi bir işi altı ayda yerine getirmiyorsanız vay geldi bu milletin başına’ diyerek, işin yapılması için yeniden talimat verdi.

İşte bizim şu andaki, durumumuz. Ağlanacak halimize gülüp geçiyoruz. Gerçekten amirin dediği işi altı ayda yapmayan yetkililer vatandaşın işini kaç ayda çözer bilemeyiz.

Ez cümle; “Vay oldu bu milletin haline.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yöneticilerimizin, Talimatları, da, İş, Yaptırmaya, Yetmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı