Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 11:02 Bu haber 2505 kez okundu
 
Yorumsuz…!
NABIZ Haberi
Yorumsuz…!

 

İstanbul Gümüşhane Dernekler federasyonu (GÜDEF) başkanı Vahit Olgun 23 Haziranda İstanbul'da yapılacak olan Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Vahit Olgun’un organize ettiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım'a destek programı bir nevi gövde gösterisine döndü.

Program öncesi sosyal medya üzerinden yapılan duyurulara yönelik yine sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere Cumhur ittifakı Gümüşhane buluşmasında yaptığı açılış konuşmasında cevap veren Başkan Olgun ;  “Programı duyurmak için sosyal medyadan yaptığımız paylaşımlar nedeniyle Gümüşhane’den bir siyasi parti temsilcisinin şahsımı ve Gümüşhanelileri hedef almasına kınıyorum. Gümüşhaneliler söz konusu vatan, bayrak olunca yanlıdır. Biz İstanbul’da yaşayan Gümüşhaneliler olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek için burada toplandık. Biz sadece İstanbul’daki Gümüşhaneliler değil, Dünyanın dört bir tarafındaki Gümüşhaneliler her zaman devletinin yanındadır. Gelecek nesillere yol gösterecek şekilde hareket ederiz. Biz tarafsız olamayız. Tasması Amerika’nın elinde olan Coniler İstanbul seçimlerinin tarafı oluyor da biz niye olmayalım. Elbette İstanbul’da bulunan Gümüşhaneliler bu işin tarafı olacak, özü ve öznesi olacaktır. Kelkit Vadisinin yetiştirdiği değer olan yiğit adama, Topal Dursun’un oğlu Binali Yıldırım’a destek vermek bizim boynumuzun borcudur ” dedi.

Başkan Olgun'un kınadığı Gümüşhane'de ki bir siyasi partinin il başkanı acaba kimdi. Bunu yorumsuz olarak kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yorumsuz…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı