Yazı Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 10:23 Bu yazı 6389 kez okundu
 
Başkan Çimen Yalnız Mı Bırakılıyor?
Şahin ÖZTÜRK
gazetegumuskoza@gmail.com
 
 

 

Siyaset’ te güçlü olup devamlılık sağlamak istiyorsan hizmet ağının da  güçlü olması lazım.

Yani ne kadar hizmet üretirsen siyasette o kadar güçlüsün demektir.  Yerel yönetimlerde halk yapılan hizmetlere bakar.

Hele birde Gümüşhane söz konusu olunca hizmet ettiğin kadar varsın demektir.

Şimdi gelelim yazımızda anlatmak istediğimize. Gümüşhane’de Belediye Başkanı olarak ikinci dönemini geçiren başkan Ercan Çimenin bu dönemde yapmış olduğu hizmetleri göz önünde bulunduracak olursak bir önceki döneme kıyasla hizmetlerin ağır aksak bir şekilde yürüdüğünü, bir önceki dönemde başlanılmasına rağmen bazı projelerin halen tamamlanamadığını ve bazılarının ise adeta bir bıçak gibi ortadan kesilircesine yarıda kaldığını görebiliriz.  

Bunun nedenini belki yaşanan pandemi sürecine bağlayabilirsiniz ama bana göre durum hiçte öyle gözükmüyor gibi. Nedenini araştıracak olursak;  çevre illerde yapılan hizmetlerin devamlılığını görünce, bu pandemi nedeniyle sadece Gümüşhane demi hizmetlerin askıya alınmasına ya da bazı projelerin topal ördek misali yavaş ilerlemesine gerekçe gösteriliyor dememek elde değil.

 Gümüşhane’de yarım kalan fakat bir türlü tamamlanamayan projelerin pandemi nedeniyle ihtiyaç duyulan kaynak sorunu olmadığı ortada.  Daha geçtiğimiz hafta aciliyet olmamakla birlikte Süleymaniye’ye yapılması planlanan kış sporları merkezi için 12 Milyon TL kaynak gönderildi.

 Ebette buna karşı değiliz. Gümüşhane’ye turizm açısından büyük bir kazanım sağlayacağından şüphemiz yok. Demek ki neymiş, takip edilip istenilince oluyormuş.

Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlara şu an şehrin en büyük sorunu ya da ihtiyacı ne diye soracak olursak eminim ki tamamına yakını cevap olarak içme suyunun bir an önce tamamlanması diyecek.

Başkan Çimen’in de göreve geldiğinde rüya projeleri arasında olan Bahçecik Barajı içme suyu projesi nitekim ağır aksak ilerliyor fakat bir türlü bitirilemeyenler arasında. Yine sürekli olarak şehrin gerdanlığı diyerek dile getirdiği Harşit Çayı Islah projesinin tamamlanamadığını ve buna bağlı olarak şehrin eksik kalan bazı noktalarında kanalizasyon borularının halen açık bir şekilde dereye atık su bıraktığını ve bununda belediyecilik anlamında Başkan Bey için kötü bir imaj sergilediği ortada.

Vatandaş ise burada tepkisini doğal olarak, ister istemez belediyeye yani suçu Başkan Çimen’e yüklüyor. İşte yaşanan bu talihsiz durum karşısında başkan beyin hiç istemediği bir şekilde eli ve kolunun bağlanmasına neden oluyor.  Burada işi birinci derecede tamamlayıp teslim etmesi gereken kurum DSİ olabilir ama kaynak sağlanabilmesi ve yarım kalan işin bitirilmesi noktasında konunun takipçileri ve muhatapları bellidir.

 Bu içme suyu ve Harşit ıslah projesiyle ilgili geçtiğimiz hafta yapılan İl koordinasyon toplantısında bir serzenişte bulunan Başkan Çimen  “İçme suyu şehrimizin en büyük sorunudur. Bizim içinde Bahçecik Barajında bu sorun çözmek anlamında büyük önem taşıyor. Ancak barajımızda yapılan çalışmalar istenilen seviye de değil” dedi.

Başkan Çimen ayrıca “Yıl olmuş 2020 bizim kanalizasyon boruları halen derelere akıyor. Bir kısmını sizler yapıyorsunuz ama yarım kalan ve bitirilmeyen yerler var. Belediye olarak Gümüş Otelin oraya kadar geldik. Bu projenin bitirilmesi gerekiyor.  Derelerin de temizlenmesi gerekiyor. Gümüşhane Belediyesi olarak biz dereleri temizlettik” şeklinde ifadeler kullanarak tepkisini ortaya koydu.

Şimdi Başkan Beyin bu şekilde konuyu gündeme getirerek böyle bir serzenişte bulunması, ister istemez Acaba; Başkan beyin hizmet üretme noktasında yalnız bırakılıp ta eli ve kolunun bağlanarak vatandaş nezdinde itibarsızlaştırılıp kapalı kapılar arkasında farklı siyasi hesaplar mı yapılıyor?  Sorusunu akıllara getiriyor.

 
Etiketler: Başkan, Çimen, Yalnız, Mı, Bırakılıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı