Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 09:00 Bu haber 3042 kez okundu
 
Antrenör Ercan Muslu’ya Hukuk Dersi.
NABIZ Haberi
Antrenör Ercan Muslu’ya Hukuk Dersi.

 

 

Geçtiğimiz haftalarda Gençlik Spor İl Müdürlüğünde antrenör olarak görev yapan Ercan Muslu’ nun katıldığı yarışmalardaki başarısı üzerinden bazı konuları kamuoyuna nabız köşemizden duyurmuştuk. Ercan Muslu da antrenörlüğünü ilgilendiren konuları farklı algılayarak avukatı aracılığıyla bize cevap metni yollamıştı. Bizde cevap metnini yayınlamıştık. Antrenör Ercan Muslu bu defa hızını alamayarak Savcılıktan tekzip istemiş. Biz etik gazeteciliğimiz gereği cevap hakkına yer vermemize rağmen kendince bize ders vermeye kalkışan Ercan Muslu’ya en güzel dersi HUKUK verdi.

Hukuk Ercan Muslu’ya şöyle dedi. “ Gümüşkoza gazetesine ait ilgili yazının Hakimliğimizce yapılan incelenmesinde ise haberde hakaret,  sövme gibi bir ifade, habere konu olan kişiden beklenmeyen ve toplum değerleri karşısında kınanan bir eylem isnadı veya kişinin toplum içinde sahip olduğu şöhreti sarsacak kişiyi açıkça küçük düşürücü ifadelerin kullanılmadığı, dolayısıyla kişinin şeref ve haysiyetini ihlal edici nitelikte olmadığı ve gerçeğe aykırı bir yayımın söz konusu olmadığı, ilgili yazının kaleme alan kişi tarafından tekzip talep edenin sportif bakımdan başarısız olduğu değerlendirmesini içerir eleştiri mahiyetinde olduğu, bu bakımdan basın ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiği, sonuç itibariyle 5187 sayılı Basın Kanunun 14. Maddesinde şartları belirtilen düzeltme ve cevabın yayınlanmasına yönelik talebin koşullarının oluşmadığı anlaşıldığından, bu yöndeki talebin de REDDİNE karar vermek gerekmiş ve aşağıdaki şekilde karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Eleştiriye bile tahammülü olmayan bir antrenöre en iyi cevabı Hakimliğimiz vermiştir. Dileriz kendisi bu dersi yeterli görecektir.  Gazetelerle uğraşmak yerine işiyle ilgilenecektir. Söylenecek ve yazılacak çok  şey var,lakin biz antrenörün ve çevresinin bundan ders çıkaracağını umuyoruz!!!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antrenör, Ercan, Muslu’ya, Hukuk, Dersi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı