Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 08:50 Bu haber 1096 kez okundu
 
Başkan Bostancı: Ramazan Alışverişinin Adresi Yerli Esnaf Olmalı
GÜNDEM Haberi
Başkan Bostancı: Ramazan Alışverişinin Adresi Yerli Esnaf Olmalı

 

Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, ramazan ayı ile birlikte özellikle pandemi sürecinde ekonomik olarak büyük sıkıntılar çeken yerli esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, ramazan ayıyla birlikte yerli esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yerli esnafın yaklaşık bir yıldır ayakta durmaya çalıştığını ifade eden Başkan Bostancı, vatandaşların hem ramazan boyunca hem de bayram sürecinde yerli esnafı ulusal marketlerine kurban etmemesi gerektiğini söyledi.

‘Esnaf Ulusal Market Zincirlerine Kurban Edilmemelidir’

Vatandaşların ramazan ayı ve bayram alışverişlerini yaparken yerli esnafı tercih etmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, ‘’Pandemi nedeniyle her ne kadar toplu iftar sofraları kurulamayacak, oruçlar evlerde açılacak olsa da Ramazan ayının bereketi ile birlikte geleceğine inanan esnafın, Covid-19 pandemi kurallarına uygun bir şekilde mübarek ay için tüm hazırlıklarını tamamladı Bu noktada vatandaşlardan hem Ramazan ayı hem de sonrasındaki Ramazan Bayramı için yerli esnafını tercih etmesini, yaklaşık 1 yıldır ayakta durabilmek için büyük sıkıntılara göğüs germek zorunda kalan esnafın ulusal market zincirlerine kurban edilmemelidir. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre yoğunluk veya hareketliliğin daha fazla olmasını bekliyoruz. Bunun için de alışverişin adresi yerel esnafı olmalı. Uzun zamandır ulusal zincir marketlerin yarattığı haksız rekabete karşı adeta varoluş mücadelesi veren esnafımızın Covid-19 nedeniyle ikiye katlanan mağduriyetini belki ortadan kaldıramayız ama en azından Ramazan’ın bereketi ile onlara can suyu verebiliriz’’ dedi.

‘Yerel Esnaflara Herkesin Sahip Çıkması Gerekmektedir’

Ramazan sürecinde yerel yöneticiler ve yardımsever vatandaşlardan ramazan paketlerini yerel esnafa hazırlatmaları ve destek olmaları gerektiğini söyleyen Başkan Bostancı,  ‘’Yeni tip covit-19 nedeniyle zor günlerden geçen yerel esnaflara herkesin sahip çıkması gerekmektedir. Ramazan ayının getireceği bereketin daha çok insanımıza iş, aş ve barış getirmesi temennimizdir. Vatandaşlardan Ramazan ayı alış-verişlerini daha çok ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği ulusal marketlerden değil de yerel esnaf ve sanatkârlardan yapmalarını beklemekteyiz. Ramazan alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamanın toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereğidir Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır. Mahallelerin simgeleri olan bakkal amcalarımı, şehrimizin olmasa olmazı olan yerel esnafımıza değerli Gümüşhane halkının kendi şehrinin esnafına destek vermesi ve en azından Ramazan alış-verişlerini bakkallarından yapmalarını önemle rica ediyorum. Yerel esnaf kalkınmalı ki, yaşasın. Yaşasın ki, eli darda olana imdat, fakir-fukaraya yoldaş, çocuklarımıza mutluluk, vatandaşa sırdaş olabilsin. Yerel esnafın Bakkalımız ve diğer sektörlerdeki esnafımız için Ramazan ayı can suyu olacaktır. Salgınla mücadelede en cok etkilenen Siftahsız dükkan kapatan esnafımız için Ramazan ayı işlerin açıldığı, borçların ödendiği en hayırlı aylardandır. O nedenle lütfen alış-verişimizi ulusal marketlerden değil, yerel esnaftan yapalım. Ramazan ayının paylaşmaya ve dayanışmaya vesile olan bir ay olduğunu unutmayalım. Bu zorlu süreçte ayakta kalma mücadelesi veren yerel esnafımızın beklentisidir.

İşadamları, yerel yöneticiler ve yardımsever vatandaşlardan ramazan paketlerini yerel esnafa hazırlatmalarıdır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini barındıran Ramazan ayının başta Gümüşhane’ye, ülkemize ve tüm İslam Alemi'ne hayırlar getirmesini niyaz ederim’’ diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Bostancı:, Ramazan, Alışverişinin, Adresi, Yerli, Esnaf, Olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı