Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 09:03 Bu haber 1993 kez okundu
 
Bursa Gümüşhane Torul ve Kürtünlüler Derneği’nden, Torul ve Kürtün’e Çıkarma
DİĞER Haberi
Bursa  Gümüşhane Torul ve Kürtünlüler Derneği’nden, Torul ve Kürtün’e Çıkarma

 

 

Bursa Gümüşhane Torul ve Kürtünlüler Derneği başkanı Mustafa Demirci ve yardımcıları Torul ve Kürtün’e çıkarma yaptı.

Bursa’da faaliyet gösteren Gümüşhane Torul ve Kürtünlüler Derneği başkanı Mustafa Demirci ve yardımcıları Murat Zorlu , Recep Afat Torul ve Kürtün’de bir dizi ziyarette bulundular.

Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, Torul Kaymakamı Ömer Said Karataş, Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat, Öz Kürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Kürtün Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Turan ve Torul Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan Taşkın’ı ziyaret eden dernek Yönetimi Başkanlar ve kaymakamlara hizmetleri için plaket takdim ettiler.

Misafirperverlikleri için Torul ve Kürtün protokolüne teşekkür eden Bursa Gümüşhane Torul ve Kürtünlüler Derneği Başkanı Mustafa Demirci;” Başkanlarımız ve kaymakamlarımıza Bursa’daki hemşerilerimizin selamını getirdik. Ne kadar gurbette olsak kalbimiz hep Sıla hasretiyle atıyor. Kış mevsimi gelerek hem Sıla özlemini dindirdik. Hemde Torulumuza ve Kürtünümüze hizmet eden Başkanlarımız ve kaymakamlarımıza, çalışmalarımızdan bahsettik. Onların proje ve hizmetlerini dinledik. Memleketimiz için mesafe ve mevsim şartları fark etmeksizin bizlerinde her daim elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Misafirperverlikleri ve yaptığı hizmetler için her bir Başkan ve kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Bursa’da bir evlerinin olduklarını bilsinler. Memleketimiz için elimizi her türlü taşın altına koymaya hazırız. Özel bir parantez Torul ve Kürtün muhtarlarımıza açmak istiyorum. Köylerimizin mahallelerimizin en rahat ulaşılır hizmet adamı muhtarlarımız bizi ziyadesiyle onore ettiler.Ziyaretimizin başından sonuna bize yoğun ilgi gösterdiler. Tüm Muhtarlarımıza Torul Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan Taşkın ve Kürtün Muhtarlarlar Derneği başkanımız Yaşar Turan nezdinde özel teşekkür ediyorum. Bu ziyaretlerin vesilesiyle Gümüşhane, Torul ve Kelkit ilçelerimizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 103.yılında Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, , Gümüşhane, Torul, ve, Kürtünlüler, Derneği’nden,, Torul, ve, Kürtün’e, Çıkarma,
Yorumlar
Haber Yazılımı