Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 09:44 Bu haber 3241 kez okundu
 
Gıda Terörüne Geçit Yok!
Bozulmuş Etleri Vatandaşa Yedirmeye Çalışanlar Emniyet Güçlerine Yakalandı.
SAĞLIK Haberi
Gıda Terörüne Geçit Yok!

 

 

Gümüşhane’de geçtiğimiz Cuma günü polis tarafından durdurulan bir araçtan 22 kuzu ve 1 büyükbaş hayvana ait olduğu öğrenilen yaklaşık 1 ton kaçak et ele geçirildi. Yakalanan şahıslara toplam 6 bin 68 TL para cezası kesilirken, ele geçirilen etler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

Olay geçtiğimiz Cuma günü Gümüşhane’nin İkisu mevkii polis kontrol noktasında meydana geldi. Gazetemizin edindiği bilgilere göre, Diyarbakır Ergani’de 22 küçükbaş(kuzu )ve 1 büyükbaş olmak üzere toplam 23 hayvanını kestiren F.T. iddiaya göre, önce kaçak kesilen etleri Yomra’ya getirdi. Burada etleri satamayan F.T. ve araç şoförü B.E., kaçak ve bozulmaya yüz tutmuş etleri Gümüşhane’de satmak için kente giriş yapmaya çalıştı.

Gümüşhane’ye gelirken araçları İkisu mevkiinde polis tarafından durduruldu. Araçta yapılan kontrolde, dondurulmuş vaziyette 22 kuzu ve 1 büyükbaş hayvana ait olduğu belirlenen yaklaşık 1 tonluk kaçak ve bozulmaya yüz tutmuş et ele geçirildi. Yapılan işlemlerin ardından, kaçak etleri Gümüşhane’ye sokmaya çalışan gıda teröristlerine 6 bin 68 TL para cezası kesilirken, ele geçirilen yaklaşık 1 tonluk et ise Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından gömülerek imha edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gıda, Terörüne, Geçit, Yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı