Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 09:13 Bu haber 1339 kez okundu
 
‘İçme Suyu Artık Çözüme Kavuşmalı’
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında DSİ ile Karayolları Bölge Müdürlüklerine Projelerde Eksiklerini Hatırlattı.
GÜNDEM Haberi
‘İçme Suyu Artık Çözüme Kavuşmalı’

Gümüşhane’de 2021 yılı 2.İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantıda sunumunu gerçekleştiren Karayolları 10.Bölge Müdür Yardımcısı Serdar Ateş ile Devlet Su İşleri (DSİ) 22.Bölge Müdür Vekili Olcay Çubukcu sunumlarını bitirmesiyle söz alan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ilgili müdürlüklere başta içme suyu olmak üzere şehirde tamamlanmayan projelerin ivedilikle tamamlanması gerektiğini altını çizerek, karayolları kenarında kuruyan fidanların vicdanları sızlattığını söyledi.

‘İçme suyu sorunu artık çözüme kavuşmalı’

Söz alan Başkan Çimen, “Her koordinasyon toplantısında Bahçecik barajı, Harşit Çayı Islah projesi gündeme geliyor.  Her yeri geziyoruz, görüyoruz ama şu dere ıslah projesini ve içme suyu sorununu bir türlü çözemedik, sonlandıramadık. Bu konuyu bakanımıza da söyledik. Şu memleketin su sorunu ve dere ıslahı sorunu çözülsün. İşin yüzde 90’ını tamamladık yüzde 10’luk kısmı kaldı. Ama bu yüzde 10’luk kısım bitmediği için vatandaş yüzde 90’ı görmüyor. O güzelliği tamamlayıp yüzde 100 yapalım.  Vatandaşımız mağdur, bizlerde mağdur oluyoruz. Harşit çayı şehrimizin gerdanlığı, gerdanlığı en iyi şekilde takmamız gerekiyor. Ben sizlerin emeğinizi, çalışmanızı biliyorum ancak iş bitmeyince insanlar mağdur oldukça bu güzellikler görülmüyor” diye konuştu.

‘Protokol yolunun da en kısa zamanda tamamlanması gerekiyor’

Şehrin çevre yollarıyla ayrı bir havaya girdi ancak şehrin giriş be çıkış noktalarında eksiklikler tamamlanmadığını hatırlatan Başkan Çimen, “ Valilik ve belediyeye giden protokol yolunun da en kısa zamanda tamamlanması gerekiyor. Diğer bir konu ise hastane yolunun asfaltlanması gerekiyor. Bu konuyla ilgili bakanlığımızdan bir destek isteyeceğiz.  Şehir içinde bulunan 11 km mesafeyi bulan geçiş yollarının tamamlanması gerekiyor.  Nasip olur bakanımız şehrimizde gelirse bu konuları kendisine de aktaracağım” dedi.

‘Kuruyan fidanlar vicdanları sızlatıyor’

Başkan Çimen, “Gümüşhane’ye girerken o kadar çok güzel peyzaj çalışmaları yaptınız ki bunun için teşekkür ediyorum. Ancak zamanla karayolu kenarında ki ağaçlar bakımsızlıktan kurudu ve göze hoş gelmeyen görüntüleri insanların yüreklerini sızlatıyor.  Yolların yapımında verilen emekler kuruyan ağaçlarla yok oluyor. O ağaçlara günah, daha iyi bakılması ve kurumaması gerekiyor. Bu konuda daha hassas olunması gerekiyor. Gerekirse biz belediye olarak sizleri destekleriz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘İçme, Suyu, Artık, Çözüme, Kavuşmalı’,
Yorumlar
Haber Yazılımı