Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 09:06 Bu haber 4384 kez okundu
 
Kürtün'de yaşlı ve engellilerin yüzü 'Vefa' projesiyle gülecek
YAŞAM Haberi
Kürtün'de yaşlı ve engellilerin yüzü 'Vefa' projesiyle gülecek

 

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde Kaymakamlık tarafından hazırlanan projeyle Nisan ayından itibaren 9 ayı boyunca ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilere ücretsiz evde bakım hizmeti verilecek.

Kürtün Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca engelli ve yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak adına "2021 Yılı Vefa" isimli proje hazırlandığı bildirildi.

Hazırlanan sosyal sorumluluk projesinin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kabul edildiği ve proje için 170 bin lira bütçe oluşturulduğu kaydedilen açıklamada, “Buna göre 2021 yılı Nisan ayından itibaren 9 ay süre ile Kürtün merkez ve köylerimizdeki yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti verilecektir.  Devletin şefkatli ve merhametli elinin daha fazla hissedilmesi için proje kapsamında yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerinin temizlikleri başta olmak üzere kişisel bakımları, yemek ve ütülerinin yapılması gibi diğer ihtiyaçları da ücretsiz olarak karşılanacaktır” denildi.

Projeden faydalanmak isteyenlerin Kürtün Hükümet Konağı'ndaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat başvurmaları gerektiği vurgulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kürtün'de, yaşlı, ve, engellilerin, yüzü, 'Vefa', projesiyle, gülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı