Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 15:07 Bu haber 1502 kez okundu
 
Millet İttifakının Gümüşhane Birlikteliği Sürüyor.
NABIZ Haberi
Millet İttifakının Gümüşhane Birlikteliği Sürüyor.

 

 

Gümüşhane'de Millet ittifakını bir araya getiren partiler, hemen hemen her ay bir araya gelerek istişare toplantıları yapıyor. Seçimlere çok daha zaman olmasına rağmen birliktelik yaparak hem iktidara, hem de Cumhur ittifakına gözdağı veriyorlar. Gümüşhane sorunları ve kaynaşma toplantıları yapan Millet ittifakı geçtiğimiz hafta DEVA partisinde bir araya gelirken, hemen akabinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün'le bir araya gelmeleri bu birlikteliğe ne kadar önem verdiklerini ortaya koyuyor.

Önümüzde yapılacak Genel seçimlerde Gümüşhane’den bir milletvekilliğini almak için hareket eden Millet ittifakı bu yürüyüşleri ile bunu ortaya koyuyorlar.

Cumhur ittifakı önümüzde ki dönem karşılığı olmayan adaylarla yola çıkarsa, öyle görünüyor ki millet ittifakı Gümüşhane'den bir milletvekilliği çıkaracak. Bir önceki seçimlere bakılırsa Millet ittifakının Gümüşhane'de ki en büyük oy potansiyeline sahip partisi İYİ Parti. İYİ Partinin hemen akabinde CHP geliyor. Bu iki parti arasında ki çekişmede bir hayli önem kazanıyor. Hangisi birinci olursa tabi ki o milletvekili çıkarmış olacak. Tabii hep beraber çatı adayı üzerinde anlaşmazsalar. Görünen o ki Gümüşhane önümüzdeki seçimlerde çok şeye gebe duruyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millet, İttifakının, Gümüşhane, Birlikteliği, Sürüyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı