Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 09:01 Bu haber 961 kez okundu
 
Şampiyon Azizoğlu: Hedefim Dünya Şampiyonluğu
SPOR Haberi
Şampiyon Azizoğlu: Hedefim Dünya Şampiyonluğu

 

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen 6'ncı Uluslararası Kick Boks Avrupa Kupası Şampiyonasını kazanan Kelkitli sporcumuz Feyzanur Azizoğlu hedefinin Dünya Şampiyonasında derece yapmak olduğunu söyledi.

Toplam 27 ülkeden 2 bin 300 sporcunun katıldığı şampiyonada Gümüşhane’yi Kelkit ilçemizden Kelkit Osmanlı Gençlik ve Spor Kulübü temsil etti. Kulüp Başkanı Osman Nas Uluslararası Avrupa ve 5 defa Dünya Şampiyonu Milli Takım Antrenörü İbrahim Çiçek ve Türkiye Şampiyonu Feyzanur Azizoğlu ile şampiyonaya damgalarını vurarak kupayı Gümüşhane’ye ve Kelkit’e kazandırdı.   Avrupa Kupası Şampiyonası istediği dereceyi alan hemşerimiz Feyzanur Azizoğlu, hedefinin Dünya Şampiyonasında mili marşımız söyletmek olduğunu belirterek, “2016 yılında beri kıck boks sporunu yapıyorum.  Sporu hiç bırakmadım hedeflerime ulaşmak istiyorum ve en büyük hayalim İstiklal Marşımızı tüm Dünyanın okumak istiyorum. Dünya şampiyonasında bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. Erzincan’da Üniversitesi’nde Beden Eğitim Öğretmenliği  (BESYO) okuyorum. Bayan futbol takımında futbol oynuyorum, hem de bu dalda yarışıyorum. Bir bayanın neler yaptığını neler yapacağını kanıtlıyorum. Hedeflerime ulaşmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kelkit Osmanlı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Osman Nas ise , “Yıllardır sporun içerisindeyim. Karate ve boks spor faaliyetleri yapıyoruz. 2012 yılında kulübümüzü kurduk ve kulübümüzü kurduğumuz yıldan beri mücadele ediyoruz. Daha önce birçok başarıya imza attık ve inşallah atmaya devam edeceğiz.  Daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz” diye konuştu.

Antrenör İbrahim Çiçek  de, “Feyzanur’la büyük bir gurur yaşadık. Hocası olarak artık dünya şampiyonu olarak ay yıldızlı bayrağımızı dünyada dalgalandırma zamanı geldi Biz elimizden gelen en iyi şekilde değerlendirdik, artık gerisi halkımıza kalmıştır bu başar Kelkit’in başarısıdır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şampiyon, Azizoğlu:, Hedefim, Dünya, Şampiyonluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı